Terminal DEZA Polska

DEZA Polska Sp. z o.o. jest firmą oferującą usługi przeładunku i magazynowania płynnego paku, powołaną do życia w 1997 roku. Terminal przeładunku paku płynnego należący do spółki, usytuowany na Nabrzeżu Chemików w OT PORT ŚWINOUJŚCIE S.A., zaprojektowano uwzględniając szczytowe osiągnięcia technologiczne w branży instalacji przemysłu chemicznego i zbudowano jako nieuciążliwy dla otoczenia .

W 1999 r. firma DEZA Polska Sp. z o.o. otrzymała pełne prawo eksploatacji Terminala. W latach 1999 – 2003 Terminal w Świnoujściu mógł jednorazowo pomieścić i przeładować 3500 m3 płynnego paku.

W 2002 roku podjęto decyzję o rozbudowie Terminala. W wyniku bardzo sprawnie przeprowadzonego procesu inwestycyjnego już w grudniu 2003 roku ukończono i w maju 2004 przekazano do użytku rozbudowany Terminal, którego całkowite możliwości przeładunkowo–magazynowe zostały powiększone o kolejne dwa zbiorniki po 1750 m3 każdy do obecnego 7000 m3 (tj. ok. 8000 ton towaru). Dzięki temu Terminal stał się bardziej uniwersalny. W tym samym czasie może zaoferować do załadunku trzy produkty o różnych właściwościach.

PAK PŁYNNY jest najcięższą frakcją pochodzącą z procesu destylacji smoły otrzymanej po koksowaniu węgla kamiennego. Znalazł zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie przemysłowej począwszy od farmaceutyki, a skończywszy na przemyśle ciężkim.

Pak produkowany jest w Czechach. Do Terminala w Świnoujściu przywożony jest 25 – tonowymi autocysternami, a następnie przeładowywany do zbiorników magazynowych i w odpowiedniej temperaturze (190 – 230 st. C) magazynowany. Następnie jest przepompowywany pompą załadunkową i dostarczany rurociągami na statek.

Głównymi odbiorcami płynnego paku z Terminala w Świnoujściu są obecnie kontrahenci z Norwegii.

Terminal jest jednym z najnowocześniejszych w świecie wśród terminali przeładunkowych paku płynnego. Dbałość o zachowanie norm ochrony środowiska, a także o odpowiednie warunki dla magazynowanego towaru zapewniające najwyższą jakość ekspediowanego paku, narzucone przez Certyfikat ISO 9001-2009 uzyskany już w 2005 roku, są gwarancją satysfakcji kontrahentów korzystających z naszych usług.

DEZA: www.deza.cz


Certyfikaty

 

OT Logistics w Europie

1

OT Logistics S.A.

Szczecin, Polska

2

Rentrans Cargo Sp. z o.o.

Szczecin, Polska

3

OT Port Wrocław Sp. z o.o.

Wrocław, Polska

4

Rentrans International Spedition Sp. z o.o.

Katowice, Polska

5

Żegluga Bydgoska Sp. z o.o.

Bydgoszcz, Polska

6

OT Port Świnoujście Sp. z o.o.

Świnoujście, Polska

7

RENTRANS EAST SP. Z O.O.

Przemyśl, Polska

8

I Fundusz Mistral S.A.

Warszawa, Polska

9

Deutsche Binnenreederei AG

Berlin, Niemcy

10

Deutsche Binnenreederei AG

Hamburg, Niemcy

11

C.Hartwig Gdynia S.A.

Gdynia, Polska

12

OT Port Gdynia Sp. z o.o.

Gdynia, Polska

13

PSA Transport Ltd.

Londyn, Wielka Brytania