Terminal masowy

Głównym filarem działalności OT Port Świnoujście jest obsługa ładunków suchych masowych. Roczny obrót ładunków sięga 5-6 mln ton, a potencjał przeładunkowy sięga 12 mln ton różnych ładunków za- i wyładowywanych ze statków.

Główną grupą ładunkową pozostaje niezmiennie od wielu lat węgiel i koks, ale znaczny udział mają również inne ładunki takie jak ruda żelaza, manganu, koncentraty, kruszywa i minerały, nawozy i inne.

Terminal oferuje usługi przeładunku, składowania (również długoterminowego), sortowania, przygotowania specjalnych mieszanek, kruszenia, konfekcji, ważenia, magazynowania pod dachem itp.

Powierzchnia składowa na placach otwartych pozwala na obsługę do 1 mln ton różnych ładunków jednorazowo. Powierzchnia magazynowa przekracza 16 000 m2 i w zależności od rodzaju może pomieścić do 100 000 ton ładunku.

Głównym atutem Terminala jest wysoka wydajność, pozwalająca na obsługę statków z prędkością do 25 000 ton/doba, jednocześnie za- i rozładunki wagonów do 35 000 ton/doba, możliwość obsługi na 3 różnych, niezależnych nabrzeżach oraz wielu punktach ładunkowych.

OTPŚ posiada własny Wydział Kolejowy obsługujący wszelkie prace manewrowe na terenie bocznicy oraz bogaty park maszyn i urządzeń obsługujących wszelkie ładunki masowe.

Certyfikaty

 

OT Logistics w Europie

1

OT Logistics S.A.

Szczecin, Polska

2

Rentrans Cargo Sp. z o.o.

Szczecin, Polska

3

OT Port Wrocław Sp. z o.o.

Wrocław, Polska

4

Rentrans International Spedition Sp. z o.o.

Katowice, Polska

5

Żegluga Bydgoska Sp. z o.o.

Bydgoszcz, Polska

6

OT Port Świnoujście Sp. z o.o.

Świnoujście, Polska

7

RENTRANS EAST SP. Z O.O.

Przemyśl, Polska

8

I Fundusz Mistral S.A.

Warszawa, Polska

9

Deutsche Binnenreederei AG

Berlin, Niemcy

10

Deutsche Binnenreederei AG

Hamburg, Niemcy

11

C.Hartwig Gdynia S.A.

Gdynia, Polska

12

OT Port Gdynia Sp. z o.o.

Gdynia, Polska

13

PSA Transport Ltd.

Londyn, Wielka Brytania